JABLONEC x PLZEŇ

ČTVRTFINÁLE MOL CUP 2. 4. 2024, STADION STŘELNICE

O postup do semifinále si to rozdáme s Viktorií Plzeň!

Už v úterý pokračuje anglický program jabloneckých fotbalistů čtvrtfinálovým zápasem MOL Cupu! Na Střelnici se představí Viktoria Plzeň, vítěz zápasu postoupí mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.

V původním termínu se měl čtvrtfinálový duel odehrát už na konci února, jenže Střelnici tehdy zahalila hustá mlha a hlavní arbitr musel zápas odložit. Kvůli nabitému programu západočeského týmu se dřívější termín, než nynější první dubnové úterý nenašel.

Koubkův tým letos dál bojuje na třech frontách. V lize drží s přehledem třetí příčku za pražskými „S“. Na evropské scéně předvedli Západočeši na podzim famózní kousek, když vyhráli skupinu Evropské Konferenční ligy s Dynamem Záhřeb, Astanou a Balkani bez ztráty jediného bodu! Úspěšné tažení Evropou pokračuje dál i na jaře, Viktoria prošla i přes švýcarské Servette a radovala se z historického postupu do čtvrtfinále Konferenční ligy, v které poměří síly s italskou Fiorentinou!

Domácí MOL Cup načali Plzeňští až ve 3. kole na půdě divizních Mariánských Lázních, odkud si odvezli drtivou výhru 10:0. V osmifinále poháru pak museli Viktoriáni otáčet vývoj na půdě prvoligové Sigmy Olomouc, kterou nakonec porazili 3:1. „Pohár bereme velmi vážně a uspět v něm je jeden z cílů, který jsme si dali,“ říká záložník Pavel Šulc, jenž při loňském hostování oblékal jablonecký dres.

Problémem Jabloneckých však zůstává obrovská marodka. Trenéru Látalovi se neustále mění základní sestava, z mužstva mu zbylo prakticky torzo. „Problémy máme obrovské, ale kůži nedáme lacino,“ slibuje Látal. „Plzeň má na rozdíl od nás kam šáhnout. Někteří jejich hráči o víkendu nehráli a teď asi nastoupí a budou odpočinutí. Uvidíme, co dokážeme poskládat my a jak se s tou situací dokážeme vypořádat,“ říká před úterním pohárovým zápasem kouč Jablonce.

Plzeň se s Jabloncem utká v letošní sezoně už potřetí. Obě ligová utkání zvládla Viktoria vítězně o jednu branku, doma nás na podzim přehrála 3:2 a v jarní odvetě si z Jablonce odvezla všechny body po výhře 2:1. Kdo bude úspěšnější v úterý, probojuje se už do semifinále MOL Cupu!

CESTA POHÁREM MOL CUP

Kliknutím na jednotlivé výsledky zobrazíte detaily zápasu a fotogalerii.

ROZHOVORY PŘED ZÁPASEM

TOMÁŠ ČÍŽEK

Asistent trenér Tomáš Čížek zažil triumf v českém poháru v roce 2013.

jan chramosta

Jan Chramosta je nejlepším střelcem v historii českého poháru a také držitel trofeje ještě s Mladou Boleslaví.

V lize zápas s Plzní ovlivnilo naše vyloučení

Čerstvý čtvrtfinalista Konferenční ligy UEFA na Střelnici vedl díky tečované střele Hejdy, za Jablonec srovnal střídající Chramosta. Deset minut před koncem byl vyloučen Polidar a hosté šest minut před koncem přesilovku proměnili ve výhru 2:1 gólem útočníka Chorého.

Střelnice přivítala v rámci 25. kola FORTUNA:LIGY evropským postupem ověnčenou Plzeň. Trenér Látal mohl ve šlágru kola vyslat do základu už uzdraveného Martince s Polidarem, na lavičce byl připraven i střelec Chramosta. Plzeňští v nabitém programu sáhli oproti čtvrtku ke čtyřem změnám, místo Kopice, Kalvacha, Jemelky a Cadu nastoupili Havel, Hejda, Metsoko a Souaré.

Za slunečného počasí si hned v první minutě vypracovali šanci domácí, Kratochvíl ale hlavičkoval mimo tři tyče a dorážku Hollého z velkého úhlu vytěsnil brankář Jedlička na roh. O deset minut později táhl rychlý brejk plzeňský Šulc, se štěstím přihrál Metsokovi a Jablonec mohl být rád, že si dobíhající stoper Tekijaški srazil míč ještě těsně vedle vlastní branky.

Za dalších deset minut už se na Střelnici skóre měnilo. Drchal dal u autové čáry před jistotou přednost fotbalovosti a ztratil míč, záhy přišel do jabloneckého vápna dobrý centr, Chorý sklepl míč k nohám Hejdy, jehož střelu si tečoval do vlastní sítě stoper Tekijaški a míč lobem přelétl bezmocného brankáře Hanuše – 0:1.

Ve 24. minutě se dostal k odraženému míči za naším vápnem plzeňský Červ a při jeho ráně, která skončila těsně vedle, si diváci zhluboka vydechli. Zajímavě se jevil na opačné straně hřiště roh Jablonce, po kterém ale Kratochvíl nedokázal zblízka zakončit. Ve 35. minutě zkoušel na jabloneckého brankáře šikovný obstřel na zadní tyč Chorý, cíl však těsně minul. Vysoký plzeňský útočník Chorý to o chvíli později zkoušel ještě hlavou, ale Hanuš byl na čáře pozorný.

Po pěti minutách druhé půle se odhodlal ke střele střídající Černák, jeho levačka ale přesná nebyla. O emoce na tribunách se tak staral především útočník Chorý, který viděl za dvojitý faul na Černáka žlutou kartu a za následné protesty byl trestán i kouč Látal. V 61. minutě podklouzl stoper Tekijaški a sám na brankáře postupoval střídající Vydra, Hanuš ale jeho úmysl přečetl a střelu na zadní tyč zlikvidoval!

Jablonec se postupně dostával do hry, Vakho se kličkami v soupeřově vápně neprosadil. Z následného rohového kopu předvedl Jablonec nacvičený signál, po kterém pálil bez přípravy o zem Polidar, leč opět nepřesně. V 70. minutě se na hřiště dostal za Drchala útočník Chramosta a jen o tři minuty později bylo vyrovnáno. Martinec prodloužil hlavou míč ve vápně právě na osamoceného Chramostu, který si prvním dotykem míč zpracoval a druhým ho poslal pod břevno branky Viktorie a Střelnice propukla v jásot z vyrovnání na 1:1!

V 79. minutě zbytečně váhal s rozehrávkou Polidar, čehož využil Vydra a obral ho o balon. Polidar následně útočníka Viktorie fauloval a rozhodčí Pechanec mu ukázal červenou kartu a poslal ho do sprch.

Plzeň mohla přesilovku zúročit hned vzápětí, jenže Hejdovu hlavičku do šibenice vychytal brankář Hanuš. V 84. minutě už ale Jablonec inkasoval, stoper Souček odehrál míč nešťastně do kraje vápna, odkud se míč vrátil před branku a útočník Chorý prostřelil zblízka vše co mu stálo v cestě – 1:2!

FK Jablonec - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)

Branky: 73. Chramosta - 20. Hejda, 84. Chorý.
Rozhodčí: Pechanec - Pečenka, Kotalík - Adámková (video).
ŽK: Kratochvíl, Polidar, F. Souček, Látal (trenér) - Hranáč, Chorý, Červ, Šulc, Kalvach.
ČK: 79. Polidar (Jablonec).
Diváci: 3011.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek (50. Černák), Tekijaški, F. Souček - Kratochvíl, Nebyla (88. Krulich) - Čanturišvili, Hollý (88. Hübschman), Polidar - Drchal (70. Chramosta), Martinec. Trenér: Látal.

Plzeň: Jedlička - Hranáč, Hejda, Dweh - Havel, Traoré (76. Kalvach), Červ, Souaré - Metsoko (59. Vydra), Šulc - Chorý (90. Kliment). Trenér: Koubek.

Item 1 of 4

S řadou zraněných jsme na Bohemce neuspěli

Duel tabulkových sousedů a nejvíce remizujících týmů ligy vyzněl ve prospěch Bohemians 1905. Klokani rozhodli o své výhře už v prvním poločase góly Berana a Hůlky, Jablonec vyšel poprvé na jaře gólově naprázdno.

Po reprezentační pauze neměl kouč Látal k dispozici kromě disciplinárně potrestaného stopera Hurtada i další řadu hráčů. Ze zdravotních důvodů nebyli k dispozici nově ani Nebyla, Černák a Krulich, dále chyběli i Pleštil, Polidar či Náprstek. Od prvních minut tak dostal v Ďolíčku prostor například Beny Kanakimana.

Na první zakončení se čekalo šest minut, po centru Benyho zprava však hlavičkoval náš útočník Drchal vedle domácí svatyně. Za dalších šest minut zahrozili i domácí, Prekop prošel do vápně přes Filipa Součka, pod sebou hledal Hálu, jeho střelu však stačil včas zablokovat stoper Tekijaški! Jen o chvíli později si poradil s hlavičkou Křapky na brankové čáře gólman Hanuš. Na opačné straně hřiště připravil Kratochvíl míč k zakončení proti noze Tchanturishviliho, ten ale vysoko přestřelil i tribunu za brankou. Za hlavy se záhy drželi domácí příznivci znovu, to když Hanuš špatně rozehrál, Beran toho využil a hledal Hálu, ale adresoval mu nepřesnou přihrávku, kterou domácí fotbalista v pádu nasměroval vedle. Ve 22. minutě už Ďolíček propukl v jásot, Beran si před naším vápnem posunul balon, napřáhl a pěkným gólem do horního růžku nedal Hanušovi šanci – 1:0.

O tři minuty později mohlo být srovnáno, Hollý se zasekávačkou v soupeřově vápně dostal až před samotného brankáře Valeše, jenže napálil jen jeho tělo! Jablonci se snažil o vyrovnání, ale Hollý v dobré pozici místo zakončení zkoušel vylepšit palebnou pozici pro Drchala a z dobrého brejku nakonec nebylo nic. Hlavička stopera Tekijaškiho po rohovém kopu zase skončila těsně nad břevnem.

A tak pět minut před poločasovou pauzou domácí udeřili podruhé. Po rohovém kopu Kovaříka hlavičkoval osamocený kapitán Hůlka a zvýšil na poločasových 2:0.

Do druhé půle trenér Látal vystřídal Chramostu za Housku. Jablonec byl sice více na míči, ale směrem dopředu naprosto bezzubý. Domácím stačilo spoléhat na brejky. Jeden takový táhl Hála v 62. minutě, zasekávačkou se zbavil i stopera Filipa Součka, ale Hanuš skvělým zákrokem podržel naše barvy!

Rozhodčí Černý rozdával v průběhu zápasu jednu žlutou kartu za druhou, penaltu si na něm nevymodlil ani Shejbal a emoce se v Ďolíčku čtvrt hodiny před koncem daly doslova krájet. Bohemka musela poté vystřídat brankáře Valeše, který se zranil při běžném zákroku. Nováčka v domácí svatyni Soukupa prověřil až pět minut před koncem Martinec, ale střelou mezi nohy střídajícího brankáře nepokořil.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:0 (2:0)

Branky: 22. Beran, 40. Hůlka.
Rozhodčí: Černý - Podaný, Dresler - Zelinka (video).
ŽK: Petrák, Hála, Beran, Hůlka, Shejbal, Vondra, Kadlec, Hybš, Veselý (trenér) - D. Souček, F. Souček, Houska.
Diváci: 5895.

Bohemians: Valeš (78. Soukup) - Křapka, Petrák (70. Köstl), Vondra (90+7. Puškáč) - Kadlec, Beran, Hůlka, Kovařík (78. Hybš) - Hála (70. Shejbal) - Prekop, Ristovski. Trenér: Veselý.

Jablonec: Hanuš - F. Souček (90. Hübschman), Tekijaški, D. Souček - Kanakimana (90. Gaši), Kratochvíl, Martinec, Čanturišvili - Drchal (85. Velich), Hollý (79. Alégué), Chramosta (46. Houska). Trenér: Látal.

Item 1 of 4

Máme z kabiny nemocnici, říká stoper Tekijaški

Stoper Jablonce Nemanja Tekijaški se v pozápasovém rozhovoru po porážce na Bohemians ohlíží za zápasem, nadupaným programem následujícího týdne, i řadou zraněných hráčů.

Inkasovali jsme dvakrát během první půle po našich chybách. Ale hlavně jsme byli málo nebezpeční v soupeřově vápně.

Přesně, hlavně nám chybělo finále. Před vápnem soupeře jsme byli dost, ale chyběla finální přihrávka či střela. Chtělo to tam mít i více hráčů. Naopak jsme zbytečně ztráceli balony, hlavně v první půlce. O poločase jsme si k tomu něco řekli, ale i druhý poločas jsme nebyli nebezpeční v jejich vápně, tak jak jsme chtěli. Bohemka dneska zaslouženě vyhrála.

Trenér Látal si postěžoval, že mu před zápasem vypadlo osm hráčů.

Měli jsme hodně času se na ten zápas nachystat. Ale problém byl v tom, že jsme ještě den před zápasem nevěděli pořádně sestavu, v jaké nastoupíme. Hodně nás je zraněných a nemocných. Někdo hrál i s nemocí. Bylo to šílené a tak to i dneska vypadalo. Musíme se zlepšit. Už v úterý nás čeká Plzeň doma v poháru, to bude také hodně důležitý zápas. Pokusíme se postoupit v MOL Cupu. Pak bychom chtěli porazit doma Ostravu a zkusit se vrátit do prostřední skupiny tabulky.

Jak bude těžké se teď připravit zmiňovaný náročný program příštího týdne (Plzeň/MOL Cup a Ostrava/FORTUNA:LIGA)?

Neřekl bych, že to bude těžké. My z takového programu a zápasů máme radost. Oba zápasy budeme hrát doma. V MOL Cupu můžeme postoupit do semifinále, kde by nás případně čekal Zlín doma a pak v případném finále je možné už všechno. V lize nás čeká v neděli doma Ostrava, to je také dobrý soupeř. Věřím, že na tu prostřední skupinu máme stále ještě šanci.

Rozhodčí Černý rozdal v zápase úctyhodných dvanáct žlutých karet. Bylo to opravdu tak tvrdé utkání?

Vůbec nevím, že jich bylo dvanáct. Možná to bylo tím, že se hrálo nahoru dolů. Fauly tam možná byly, aby se zastavily rychlé protiútoky. Ale žádný ostřejší faul na červenou jsem neviděl.

K řadě zraněným se dnes přidali během hry i Drchal a Velich.

Máme z kabiny tak trošku nemocnici. Ale ti kteří zbyli, musí teď pomoct. Musíme bojovat. Máme kde brát, máme tam mladé kluky. Každý dostane šanci.

FANSHOP FK JABLONEC

ZIMNÍ ČEPICE FKJ

PLYŠOVÁ SOVIČKA

TRIKO CAPELLI 1945

AKCE! FLEECOVÁ DEKA FKJ

SPECIÁLNÍ AKCE NA ZÁPAS

Během čtvrtfinále MOL Cup proti Viktorii Plzeň jsme pro vás připravili speciální slevu na zimní sortiment!
S jednorázovou slevou 20% můžete nakupovat zimní čepice, deky a další, a to přímo v našem fanshopu!

Stavte se před nebo během zápasu v naší prodejně na Střelnici a udělejte si radost.

NOVÁ ŠÁLA FKJ

NOVÁ ŠÁLA V PRODEJI!

Za 250 Kč pro vás máme v nabídce novou šálu FK Jablonec. Z jedné strany ji zdobí název klubu FK Jablonec, na druhé straně pak nápis Jablonečáci.

POVLEČENÍ 23/24

POVLEČENÍ FKJ 2023/24

Není nic lepšího než usínat ve svých oblíbených barvách. V nabídce máme povlečení s motivy dresů ligového ročníku 2023/24. Cena je 1500 Kč.